ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

ششمین همایش علمی دانشجویان در فدراسیون روسیه

ششمین همایش علمی دانشجویان در فدراسیون روسیه

 

ششمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه به همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو و رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه و آسیای میانه برگزار گردید. این همایش با همکاری بخش علمی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در محل دانشگاه دولتی علوم انسانی مسکو در تاریخ 12 اسفند 1391 برگزار شد.

همایش علمی ششم، با حضور چشمگیر و بی سابقه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در فدراسیون روسیه در شهرهای مختلف روسیه، نظیر سنت پیترزبورگ، کازان، نیژنی نووگراد و البته مسکو همراه بود. همایش امسال از حیث کیفیت مقالات و ارائه های دانشجویان در کنار تعداد مقالات پذیرفته شده حائز اسلوب علمی مورد نیاز مورد توجه اساتید و داوران علمی ایرانی و روس همایش در بخش های مختلف قرار گرفت، بطوری که ایشان در سخنرانی های اختتامیه خویش، به این نکته برجسته در همایش ششم اشاره نمودند. این همایش در سه بخش کلی «زبان و ادبیات روسی» ، «علوم انسانی و هنر» و «فنی و مهندسی» در بخش سالن ارائه تخصصی با حضور نزدیک صد دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف برگزار گردید.

آیین افتتاحیه همایش علمی ششم، با حضور مسئولین سیاسی کشور عزیزمان در فدراسیون روسیه و در راس آنان سفیر محترم کشورمان جناب آقای مهندس سجادی آغاز گردید. سفیر محترم کشورمان در فدراسیون روسیه با حضور در این مراسم در سخنان کوتاهی به اهمیت علم آموزی و جایگاه ویژه دانشجویان مشغول به تحصیل در فدراسیون روسیه در آینده علمی کشور، و وظایف آنان و توجهات علمی که دانشجویان ایرانی باید داشته باشند پرداختند. بخش بعدی آیین افتتاحیه خوش آمد گویی و سخنان مسئولین دانشگاه علوم انسانی روسیه در جمع دانشجویان و اساتید حاضر بود.

پس از پایان مراسم افتتاحیه، دانشجویان ارائه کننده مقالات و سایر دانشجویان شرکت کننده در همایش بر اساس علائق از پیش اعلام شده به دبیرخانه همایش راهی سالن های تخصصی خود گردیدند. و پس از آن بخش های تخصصی با ارائه مقالات دانشجویان و بحث های علمی پی گرفته شد.

با فرارسیدن زمان اذان و نماز، بخش های تخصصی همایش به کار خود پایان داده، و شرکت کنندگان در همایش جهت اقامه فریضه نماز و پذیرایی نهار راهی بخش دیگری از محل برگزاری همایش گردیدند. پس از نهار و نماز، مجددا بخش دیگری از برنامه تخصصی همایش در حوضه های تخصصی صبح، با پی گرفتن برنامه خود و ارائه مقالات دانشجویان ادامه یافت.

با پایان بخش های عصرگاهی ارائه مقالات، و نزدیک شدن به زمان اختتامیه ششمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه، دانشجویان و اساتید حاضر در همایش در محل سالن اختتامیه گرد هم آمدند. این بخش با سخنان کوتاه اساتید و داوران علمی و سخنان دکتر بهروز ابطحی، رایزن علمی کشورمان در فدراسیون روسیه و آسیای میانه همراه بود. رایزن علمی محترم کشورمان، به اهمیت علم و تولید دستاوردهای علمی و کسب دانش برای دانشجویان ایرانی در کشور روسیه اشاره کردند. و همچنین با تشکر از کمیته دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان مسکو جهت برگزاری همایش، از کیفیت علمی و نظم و ارتقا همایش ششم تقدیر نمودند.

پایان بخش مراسم اختتامیه سخنان کوتاه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مسکو، آقای امیرحسین پرورش و اهدای گواهینامه های ارائه مقالات به دانشجویان و جوایز در نظر گرفته شده به آنان بود.

همایش امسال با تلاش انجمن اسلامی دانشجویان مسکو، حضور و همراهی دوستان در انجمن اسلامی دانشجویان کازان، دانشجویان ایرانی در شهرهای سنت پیترزبورگ و نیژنی نووگراد، و کمک های بخش علمی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا و حمایت ها و راهنمایی ها ارزشمند رایزن علمی کشورمان در فدراسیون روسیه، جناب آقای دکتر ابطحی در شامگاه شنبه 2 مارس 2012 با افزایش و ارتقا قابل توجه سطح علمی همایش و نظم اجرایی آن، در کنار استقبال جالب توجه دانشجویان ایرانی به کار خود پایان داد.

گزارش انجمن اسلامی کازان از همایش ششم

گزارش انجمن اسلامی دانشجویان کازان از ششمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه

این همایش در تاریخ دوم مارس 2013 در مسکو با حضور سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در روسیه و سخنرانی ایشان آغاز شد. آقای سجادی ضمن اظهار شعف و شادمانی از حضور در میان جمع دانشجویان ایرانی در سخنان خود به نقش و اهمیت جایگاه دانشجو اشاره کردند و برکت و پیشرفت علمی و معنوی دانشجویان را منوط به یاد و توکل بر خداوند بلند مرتبه دانستند و اذعان داشتند که لازم است دانشجویان تلاش روز افزونی جهت پیشرفت کشور عزیزمان داشته باشند. در ادامه رایزن محترم علمی ایران در روسیه و آسیای میانه و همینطور مقامات دانشگاه علوم انسانی مسکو سخنانی ایراد کردند. لازم به ذکر است که این همایش به همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو و رایزنی محترم علمی در مسکو برگزار شد.

پس از پایان بخش افتتاحیه مقالات این کنفرانس به طور همزمان در سه بخش علوم فنی و پایه، علوم انسانی و زبان روسی ارائه شد. علاوه بر شهر مسکو شرکت کنندگان این همایش از شهرهای مختلف روسیه حضور یافتند که می توان به شهرهای کازان، نیژنی نووگراد و سنت پترزبورگ اشاره کرد.

 در این میان دانشجویان شهر کازان با تعداد 11 شرکت کننده بیشترین تعداد شرکت کنندگان همایش را به خود اختصاص دادند. به همت انجمن اسلامی کازان در فردای روز کنفرانس دانشجویان  شهر کازان از موزه هوا فضا و همچنین پارک پابیدی و موزه جنگ شهر مسکو دیدن کردند.

منبع: http://anjomankazan.persianblog.ir

کتابچه مقالات کنفرانس ششم

برای دانلود بخش های مختلف کتابچه چکیده مقالات ششمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه بر روی لینک های زیر کلیک فرمایید:

چکیده مقالات به زبان فارسی

چکیده مقالات به زبان لاتین (انگلیسی و روسی)

جلد کتابچه

شما اینجا هستید: Home واحد علمی کنفرانس علمی کنفرانس ششم (1391)