ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

فتوکلیپ کنفرانس هفتم

شورای مرکزی انجمن اسلامی مسکو، فتوکلیپی از بخش های مختلف هفتمین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه تهیه نموده است، که شما را به مشاهده این کلیپ زیبا دعوت می نماید:

مشاهده و دانلود فتوکلیپ کنفرانس هفتم

بازتاب خبری کنفرانس هفتم

برای مشاهده بازتاب خبری هفتمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه بر روی لینک های زیر کلیک فرمایید:

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)

گزارش تصویری شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

گزارش هفتمین کنفرانس علمی

هفتمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه به همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو و رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی فدراسیون روسیه و آسیای میانه و با حمایت نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان در اروپا ،در دانشگاه دولتی نفت و گاز روسیه (گوبکین) در تاریخ شنبه 23 فروردین ماه 1393 برگزار گردید.

همایش علمی هفتم، با حضور جمع پرشور دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی  فدراسیون روسیه از شهرهای مختلف روسیه، نظیر سنت پیترزبورگ، کازان، نیژنی نووگراد و البته مسکو همراه بود که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش شرکت کنندگان نیز بودیم. همایش امسال از حیث کیفیت مقالات و ارائه های دانشجویان در کنار تعداد مقالات پذیرفته شده حائز اسلوب علمی مورد نیاز مورد توجه اساتید و داوران علمی ایرانی و روس همایش در بخش های مختلف قرار گرفت، بطوری که ایشان در سخنرانی های اختتامیه خویش، به این نکته برجسته در همایش هفتم اشاره نمودند. این همایش در چهار بخش «زبان و ادبیات روسی» ، «علوم انسانی و هنر»، «علوم تجربی» و «فنی و مهندسی» در سالن های ارائه تخصصی با حضور نزدیک صد دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف برگزار گردید.

در همایش امسال، پس از ارسال های اولیه دانشجویان عزیز، چکیده مقالات ارسالی توسط دبیرخانه علمی همایش در محورهای بررسی اصالت و تعلق چکیده به صاحب اثر، ساختار چکیده، کیفیت نگارش و محتوای علمی بررسی گردید. و بر اساس همین مولفه ها نسبت به ارزش گذاری مقالات و اصلاح نقص ها با همکاری صاحب اثر اقدام شد. همچنین در همایش هفتم برای اولین بار چکیده های ارسالی به داوران عضو هیئت علمی در دانشگاه مطرح داخل کشور جهت اخذ نظرات فرستاده شد. پس از طی این مجموعه فعالیت های بررسی چکیده ها در طول سه ماه، 97 اثر از مجموعه 120 چکیده مقاله ارسالی جهت حضور در همایش پذیرفته شد.

آیین افتتاحیه همایش علمی هفتم، با حضور مسئولین سیاسی کشور عزیزمان در فدراسیون روسیه و در راس آنان سفیر محترم کشورمان جناب آقای دکتر سنایی آغاز گردید. سفیر محترم کشورمان در فدراسیون روسیه با حضور در این مراسم در سخنانی در چارچوب رسم متداول افتتاحیه های کنفرانس های علمی که با ارائه مقاله علمی برجسته همراه می باشد، به ایراد سخن در چارچوب علمی پرداختند.. بخش بعدی آیین افتتاحیه خوش آمد گویی و سخنان مسئولین دانشگاه دولتی نفت و گاز روسیه (گوبکین) در جمع دانشجویان و اساتید حاضر بود.

همچنین در آیین افتتاحیه رایزن محترم کشورمان درفدراسیون روسیه و آسیای میانه، جناب آقای دکتر ابطحی به ایراد سخن پرداختند. در بخش افتتاحیه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مسکو نیز، خوشامدی در آغازین بخش برنامه نسبت به دانشجویان و مهمانان حاضر در جمع داشت. کنسول محترم کشورمان جناب آقای رحمانی، جناب آقای بیدی، و اساتید گرانقدری چون جناب دکتر اسماعیل پور، جناب دکتر جهانگیری، جناب دکتر طبایی در کنار معاونین و مسئولین دانشگاه گوبکین مهمانان بخش تفتتاحیه مراسم بودند.

پس از پایان مراسم افتتاحیه، دانشجویان ارائه کننده مقالات و سایر دانشجویان شرکت کننده در همایش بر اساس علائق از پیش اعلام شده به دبیرخانه همایش راهی سالن های تخصصی خود گردیدند. و پس از آن بخش های تخصصی با ارائه مقالات دانشجویان و بحث های علمی پی گرفته شد.

با فرارسیدن زمان اذان و نماز، بخش های تخصصی همایش به کار خود پایان داده، و شرکت کنندگان در همایش جهت اقامه فریضه نماز و پذیرایی نهار راهی بخش دیگری از محل برگزاری همایش گردیدند. پس از نهار و نماز، مجددا بخش دیگری از برنامه تخصصی همایش در حوضه های تخصصی صبح، با پی گرفتن برنامه خود و ارائه مقالات دانشجویان ادامه یافت.

با پایان بخش های عصرگاهی ارائه مقالات، و نزدیک شدن به زمان اختتامیه هفتمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه، دانشجویان و اساتید حاضر در همایش در محل سالن اختتامیه گرد هم آمدند. این بخش با سخنان کوتاه اساتید و داوران علمی و سخنان دکتر بهروز ابطحی، رایزن علمی کشورمان در فدراسیون روسیه و آسیای میانه و معاونین دانشگاه دولتی نفت و گاز روسیه (گوبکین) همراه بود. رایزن علمی محترم کشورمان، به اهمیت علم و تولید دستاوردهای علمی و کسب دانش برای دانشجویان ایرانی در کشور روسیه اشاره کردند. همچنین در آیین افتتاحیه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مسکو ضمن ارائه گزارش مختصری از مجموعه فعالیت های صورت گرفته جهت آماده سازی همایش هفتم، از دانشجویان همکار و مسئولین محترم نهادهای ایرانی و دانشگاه گوبکین تشکر نمود.

در پایان پس از تقدیر از اساتید محترم حاضر در همایش، مقالات برتر در هربخش توسط نظرات هیئت داوران انتخاب و با اهدای جوایزی از آنان تقدیر به عمل آمد.

همایش امسال با تلاش انجمن اسلامی دانشجویان مسکو، حضور و همراهی دوستان در انجمن اسلامی دانشجویان کازان، دانشجویان ایرانی در شهرهای سنت پیترزبورگ و نیژنی نووگراد، و حمایت ها و راهنمایی ها ارزشمند رایزن علمی کشورمان در فدراسیون روسیه، جناب آقای دکتر ابطحی در شامگاه شنبه 12 آپریل 2014 با افزایش و ارتقا قابل توجه سطح علمی همایش و نظم اجرایی آن، در کنار استقبال جالب توجه دانشجویان ایرانی به کار خود پایان داد.

کتابچه مقالات کنفرانس هفتم

همزمان با برگزاری هفتمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه در روز شنبه 12 آپریل 2014 در دانشگاه دولتی نفت و گاز روسیه (گوبکین)، کتابچه چکیده مقالات این همایش علمی جهت استحضار علاقمندان و پژوهشگران ارجمند بر روی پایگاه اینترنتی انجمن اسلامی دانشجویان مسکو منتشر می گردد.

برای دانلود متن کتابچه و صفحه جلد به لینک های ذیل مراجعه فرمایید:

دانلود متن کتابچه مقالات همایش هفتم

دانلود صفحه جلد کتابچه مقالات همایش هفتم

شما اینجا هستید: Home واحد علمی کنفرانس علمی کنفرانس هفتم (1393)