ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

پنجمین همایش علمی دانشجویان در فدراسیون روسیه

پنجمين کنفرانس ساليانه علمي دانشجويان ايراني در دانشگاه دولتي علوم انساني روسيه (مسکو) با پشتیبانی رايزني علمي و سرپرستي دانشجويان ايراني در روسيه و آسياي ميانه، توسط انجمن اسلامي دانشجويان مسکو و کازان در ششم اسفند سال 1390 برگزار گردید.

خوشبختانه امسال نيز کنفرانس دانشجويي طبق روند رو به رشد سالهاي گذشته، از استقبال بسيار خوب دانشجويان برخوردار بود. از مجموع مقالات ارسالي به دبيرخانه کنفرانس، مقالات بيش از 60 نفر از دانشجويان دوره دکتري و کارشناسي ارشد مورد پذيرش قرار گرفته بود.

در افتتاحيه اين کنفرانس که با حضور آقاي حيدريان معاون سفارت جمهوري اسلامي ايران در روسيه فدراتيو و دکتر ابطحي رايزن محترم علمي و سرپرستي دانشجويان ايراني در روسيه و آسياي ميانه و تني چند از مسوولان فرهنگي و مسئول بخش دانشجويان خارجي دانشگاه علوم انساني روسيه و با حضور دانشجویان ایرانی و روسی برگزار شد، آقاي دکتر ابطحي طي سخناني برای مستمعین روسی و ایرانی با مرور بر سابقه درخشان ملت ایران در تولید و فراگیری دانش و حمکت و ذکر تاریخچه مختصری از مکاتب باستانی و دانشگاه های نوین کشور، رشد تولیدات علمی ایران در سالهای پس از انقلاب و دو دهه اخیر را با استفاده از آمارهای معتبر بین المللی به تفکیک رشته های علمی بیان نمود. وی در پایان با اشاره به سابقه و ذخیره عظیم نظام علوم و تحقیقات روسیه و قابلیت های درخشان دانشگاه های ایران در نوآوری و رشد شاخص های علمی، همکاری دو کشور را دارای منافع متقابل دانست.

در بخش ارائه مقالات پژوهشیِ دانشجویان، سخنرانی ها در سه سالن مجزا توسط شرکت کنندگان ارايه گرديد، در اختتاميه این کنفرانس بنا به آراي هيئت داوران از مقالات برتر در سه زير مجموعه فني مهندسي، علوم انساني و ادبيات و زبان روسي تقدير به عمل آمد.

گزارش انجمن اسلامی دانشجویان کازان از همایش پنجم

گزارش انجمن اسلامی دانشجویان کازان از پنجمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه

پنجمین کنفرانس علمی دانشجویان ایرانی در روسیه با حمایت رایزنی علمی سفارت ج.ا. ایران و همت انجمن اسلامی دانشجویان مسکو در تاریخ 6 اسفند ماه( 26 فوریه) در دانشگاه دولتی علوم انسانی روسیه برگزار شد.

 این کنفرانس که در آن دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی شرکت کرده بودند، با سخنرانی برخی از مسئولین و استادان دانشگاه علوم انسانی روسیه و سخنرانی رایزن محترم علمی جناب آقای دکتر ابطحی آغاز گردید و در ادامه در سه بخش مجزا شامل بخش علوم انسانی، علوم فنی و زبان روسی برگزار گردید.

در میان شرکت کنندگان در این کنفرانس ،حضور تعداد 16 دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری از دانشگاه فدرال کازان در این کنفرانس قابل توجه بود که از این تعداد 6 مقاله در بخش علوم انسانی، 9 مقاله در بخش فنی و 1 مقاله در بخش زبان روسی ارائه شد.

در پایان نیز به شرکت کنندگان در همایش لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد. همچنین به مقالات برتر در هر بخش نیز جوایز  ویژه اهدا شد. در بخش علوم فنی آقای حجت الله سلمانی از دانشگاه فدرال کازان با مقاله "بررسی مکانیزم اثر هم افزایی دوده و نانورس در آمیزه الاستومری بر پایه IIR/EPDM   با سیستم پخت رزینی " عنوان اول و در بخش انسانی آقای مهدی واحدی از دانشگاه فدرال کازان با مقاله"نیم نگاهی به دانشگاه مجازی)روندهای مدرن توسعه آموزش مجازی دانشگاهی در ایران) " عنوان سوم را کسب کردند.

منبع: http://anjomankazan.persianblog.ir

کتابچه مقالات کنفرانس پنجم

برای دانلود کتابچه چکیده مقالات پنجمین همایش علمی دانشجویان ایرانی در فدراسیون روسیه بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:

دانلود بخش فارسی کتابچه

شما اینجا هستید: Home واحد علمی کنفرانس علمی کنفرانس پنجم (1390)